Центр розвитку дитини, м. Суми

Флорбол

ФЛОРБОЛ У ДОШКІЛЬНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

Згідно листа Міністерства освіти і науки України від 16.08.2010 № 1/9-563 «Фізичний розвиток дітей в умовах дошкільного навчального закладу» рухову активність дошкільників у повсякденному житті забезпечують рухливі ігри. Педагоги дошкільного навчального закладу мають спонукати дітей до рухової діяльності, регулювати їхню активність, схвалювати намагання виявляти самостійність, вольові зусилля. Саме тому пропонуємо рухливу гру флорбол.

Флорбол (floorball - англ. "м'яч на підлозі") або хокей в залі - це молодий командно-ігровий вид спорту на світовій спортивній арені.

У деяких країнах гра, окрім офіційного, має свої національні назви, в Скандинавії - " innebandy"(иннебенди), у Фінляндії - " salibandy"(салибенди), в США і Канаді " floorhockey"(флорхоккей), в Північній Америці "cosom hockey"(косому хокей), в європейських країнах, що германо-говорящих, - " unihockey"(universell einfaches hockey), в деяких азіатських країнах, зокрема, Тайвані і Японії - " unihoc"(юнихок).

Прибічники флорбола і знавці його історії небезпідставно стверджують, що своїх сучасних рис ця гра набула в Америці, а сенсаційним фактом є те, що фактичне походження належить - бейсболу.

Завдяки Федерації флорболу в Сумській області наші дошкільнята мають змогу теж навчитися грати в цікаву гру флорбол, яка допоможе зміцнити здоров’я, приєднатися до спортивного руху, а в майбутньому стати видатними спортсменами та прославити нашу країну.

ПЕРЕВАГИ ФЛОРБОЛУ:

• грають всі, незалежно від статі та віку;
  • незалежність від пори року, можливість гри на штучних та природних покриттях;
  • немає необхідності у дорогій екіпіровці;
  • не потрібна спеціальна підготовка;
  • травмлобезпечність;
  • відмінний засіб  загально – фізичної підготовки.

У дошкільному навчальному закладі навчати елементам гри у флорбол (правильно тримати ключку, ведення м’яча різними способами, передача м’яча, забивання м’яча у ворота, давати пас і інше) починають з четвертого року життя. Діти старшого дошкільного віку завдяки набутим навичкам без особливих труднощів переходять до командної гри.

У флорбол можна грати під час ранкових і вечірніх прогулянок (кожного дня), при цьому вихователь ураховує всі фізкультурні заходи та інші види діяльності дітей протягом дня. Під час денної прогулянки флорбол доцільно проводити через 20 – 30 хвилин після початку прогулянки (після проведення спостережень, творчих ігор, праці на ділянці). За 10 – 15 хвилин до закінчення прогулянки бажано припинити грати у флорбол, щоб діти заспокоїлися.

Під час вечірньої прогулянки флорбол проводиться у першій її половині, коли працездатність дошкільнят після денного сну поступово підвищується (до 16 – 17 години).

Гра проходить між двома командами.  Необхідна пара воріт розміром 60х12м. Немає офсайдів, ніяких ліній розмітки. Залишається тільки розіграти м’яч і гра починається.

Гра відбувається на майданчику розміром 40 на 20м пластиковим м’ячем, удари по котрому наносять спеціальною ключкою. Мета гри – забити м’яч у ворота суперника. Залежно від розміру поля, варіюється і кількість гравців у команді:

на полі 40 на 20 грає 6 гравців

34 на 18 – 4 гравців

24 на 14 – 3 гравців.

Тривалість гри – 2 періоди по 10 хв. Перерва між періодами триває 5 хвилин.

Єдиним дозволеним силовим прийомом є гра плечем в плече, у випадку ведення боротьби за м’яч, не контрольованим жодним з гравців. Якщо гравець порушив привила, протилежна команда отримує право на штрафний удар. Гравців можуть наказувати дво - або п’ятихвилинними вилученнями. За неспортивну поведінку гравця можуть усунути на 10 хв.

Правила гри (спрощені)

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

1.Грати високо піднятою ключкою.
2.Грати ключкою вище рівня коліна.
3.Піднімати ключку вище рівня поясу при замаху перед ударом по м’ячу або після його виконання.
4.Ударяти по ключці суперника.
5. Кидати ключку.
6. Робити підніжки, затримувати або штовхати суперника.
7. Бити м’яч ногою або іншою частиною тіла.

ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ:

1. Дріблінгувати, штовхати, кидати, бити м’яч з коротким замахом.
2. Зупинити м’яч ногою, рукою або іншою частиною тіла та будь – якою стороною клочки.
3. Пасувати м’яч у любому напрямку.
4. Врвжати ворота можна з будь якої точки майданчику.

Конспект заняття з флорболу

(старший дошкільний вік)

Мета: формувати навички безпечної гри у флорбол, продовжувати закріплювати правила гри, закріплювати навички ведення м’яча різними способами: перед собою, по колу, не відривая м’яч від ключки, навколо предмета, змійкою між предметами, закидати м’яч у ворота з місця, в русі, давати пас з місця. Розвивати швидкість, окомір, координацію рухів, вміння аналізувати ігрову ситуацію. Виховувати сміливість, рішучість, відповідальність.

Обладнання: ключки, м’ячі по кількості дітей, сітка, ворота, кеглі.

Хід заняття

Діти шикуються в шеренгу по одному з ключками в руках.

Підготовча частина:

Ходьба з ключкою в руках (ключку тримати вертикальним захватом посередині), передача ключки з руки в руку.

Ходьба на носках (ключка на витянутих руках вгорі).

Ходьба на п’ятках (ключка на плечах).

Ходьба с ключкою в руках, імітація ведення м’яча.

Повільний біг (1хв.) з зупинкою по сигналу свистка, обертання з імітацією колового руху м’яча навколо себе.

Основна частина:

Перешикування у дві колони (взяти по одному м’ячу).

Ведення м’яча перед собою не відриваючи ключки від підлоги.
Ведення м’яча навколо предмета не відриваючи ключки від підлоги.
Ведення м’яча перед собою не відриваючи м’яч від ключки.
Ведення м’яча по всьому залу не відриваючи ключку від підлоги (не наштовхуватися один на одного, не бігти).

Колове тренування.
Ведення м’яча змійкою навколо кеглій.
Бросок по воротам (3-2м).
Пас інструктору з фізичного виховання (вихователю) 3м.

Гра по командам.

Нагадати основні правила гри. Діти діляться на команди (кількість дітей залежить від розміру спортивної зали, спортивного майданчика). Тривалість гри – 2 періоди по 10 хв. Перерва між періодами триває 5 хв. Під час перерви виконуються вправи на дихання і аналізується гра.

Заключна частина:

Аналіз заняття, підведення підсумків, оцінка командам.

Довідка

На сьогодні Міжнародна Федерація Флорболу  об’єднує флорбольні федерації 49 країн на усіх континентах. Перший чемпіонат світу з флорболу серед чоловіків відбувся 1996 року. У лютому 2008 року флорбол отримав визнання Міжнародного Олімпійського комітету (МОК). Можливо, вже у 2020 році флорбол увійде в програму літніх Олімпійських ігор.

Розповісти у: facebook