ЛАСКАВУШКА

заклад дошкільної освіти №26
Центр розвитку дитини, м. Суми
Освітня діяльність » Спеціалісти ДНЗ » Медичний кабінет » Інформація про щеплення

Інформація про щеплення

15.04.2020   Роздрукувати  

Планові профілактичні щеплення дошкільників проводять медичні сестри дошкільних навчальних закладів та лікарі педіатричних відділень районних дитячих поліклінік. Їхня спільна лікувально-профілактична діяльність загалом, і проведення щеплень зокрема, спрямовані на збереження життя та здоров’я дітей шляхом запобігання поширенню інфекційних захворювань в організованих дитячих колективах.

Важливою складовою профілактичної роботи є інформаційний обмін між медичними працівниками і батьками дитини під час вступу до дошкільного навчального закладу, оформлення медичної документації, планування та проведення оглядів перед профілактичними щепленнями та спостереження за дитиною після проведення вакцинації.

 

Дані про щеплення в документації,
необхідній для вступу дитини до дошкільного закладу

Для прийому дітей до дошкільного закладу старшій медичній сестрі необхідно отримати проходження дитиною медичного огляду. Для цього адміністрація дошкільного навчального закладу надає батькам інформацію про те, яку медичну документацію слід підготувати для вступу до нього.

Відповідно до пункту 2.3 Примірного положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29.11.2002 №434,  медична документація (зокрема, за формою № 026/о) включає :

 • результати обов’язкового медичного профілактичного огляду, диспансеризації та оздоровлення з висновками спеціалістів;
 • дані про профілактичні щеплення (за формою №063/о);
 • дані лабораторних досліджень;
 • рекомендації щодо режиму на період адаптації дитини в дошкільному навчальному закладі, груп з фізичного виховання, диспансерних хворих — по спостереження та оздоровленню.

Медична документація видається на підставі даних медичного дитини. Якщо медичних протипоказань для перебування дитини у дошкільному навчальному закладі немає, а профілактичні щеплення виконані відповідно до Календаря профілактичних щеплень в Україні, затвердженого наказом Міністерства охорони  здоров’я України «Про проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів» від 16.09.2011 № 595 ( далі Наказ № 595), то  дитина отримує дозвіл на відвідування дошкільного навчального закладу.

Послуговуючись інформацією, наданою фахівцями районної дитячої поліклініки та батьками дитини, старша медична сестра планує свою роботу щодо профілактичних щеплень.

Довідка про епідеміологічне оточення видається  не раніше ніж за три дні перед безпосереднім  відвідуванням дитиною дошкільного навчального закладу у тому разі, якщо вона не перебувала у контакті з  хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями й у неї немає симптомів педикульозу та корости.

Варто зауважити, що огляди осіб віком до 18 років здійснюють за присутності батьків або опікунів, піклувальників, або інших законних представників безпосередньо у день вакцинації. У разі проведення щеплення  чи туберкулінодіагностики в дошкільних навчальних закладах чи загальноосвітніх навчальних закладах медичні огляди проводять у присутності медичного працівника.

 

Проведення планових профілактичних щеплень в умовах дошкільного закладу

Медичні працівники дошкільного навчального закладу проводять просвітню роботу серед батьків  дошкільників щодо значення вакцинації  як методу специфічної профілактики в боротьбі з інфекційними захворюваннями. Слід пояснити, що метою вакцинації є створення специфічної несприятливості організму до збудників інфекційного захворювання. Для того щоб не було загрози масовості інфекційного захворювання  серед дітей у дошкільному навчального закладі, відсоток  щеплених дітей у ньому має сягати не менше 95%. Якщо ж цей показник менший, інфекції  поширюватимуться.

Батьки, піклувальники, інші представники дитини мають знати, що обов’язкова вакцинація за віком на території України, що регламентовано Наказом № 595, проводиться проти таких основних інфекцій:

 • туберкульоз;
 • вірусний гепатит В;
 • дифтерія;
 • кашлюк;
 • правець;
 • поліомієліт;
 • гемофільна інфекція;
 • кір;
 • краснух;
 • епідемічний паротит.

Окрім  того, цим нормативним актом затверджені Рекомендовані інтервали між вакцинацією для профілактики кору, паротиту, краснухи й вітряної віспи та введенням препаратів крові, що містять специфічні антитіла.

Щеплення дитини можливе в разі висновку медичного працівника, що дитина здорова та не має протипоказань до вакцинації, та за інформованої згоди батьків. Один з батьків має надати згоду на проведення щеплення шляхом заповнення форми первинної облікової документації № 063/о «Інформована згода та оцінка стану здоров’я особи або дитини одним з батьків або іншим законним представником дитини на проведення щеплення або туберкулінодіагностики», затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31.12.2009 № 1086.


Розповісти у: facebook В контакте Twitter LiveJournal