ЛАСКАВУШКА

заклад дошкільної освіти №26
Центр розвитку дитини, м. Суми
Освітня діяльність » Спеціалісти ДНЗ » Фізкультура » Ігри » Ігри для занять у басейні

Ігри для занять у басейні

07.01.2014   Роздрукувати  

Вудка (формування уміння пірнати)

Діти стоять кружка. У центрі — інструктор з фізкультури і тримає мотузку, до кінця якої прив’язана іграшка. Інструктор з фізкультури обертає мотузку так, щоб іграшка рухалася по колу, а діти пірнають, коли «вудка» наближається до них. Перед початком гри дітям варто пояснити, що вони мають уникати дотику іграшки, занурюючись у воду з головою, коли вона наближається, і не занурюватися раніше, ніж вона наблизиться.

 

Ваги (оволодіння навичкою видихати у воду)

Діти стоять парами обличчям одне до одного, тримаються за руки. По черзі, присідаючи, занурюються у воду з головою, виконуючи видих у воду. Кожен має зробити по 3-4 видихи. Перед початком гри дітям варто пояснити, що не можна відпускати руки й утримувати іншого під водою.

 

Квач (удосконалення вміння занурюватися з головою у воду, триматися на воді).

Вибирають ведучого — «квача». За сигналом «квач» намагається наздогнати і доторкнутися до інших гравців. Тікаючи від «квача», гравці занурюються у воду або відпливають у сторони. Той гравець, якого спіймали, стає «квачем».

 

Юні плавці (удосконалення техніки плавання різними стилями)

Діти шикуються біля бортика басейну. По команді інструктора з фізкультури (наприклад, «Брас!») діти швидко пливуть на протилежний бік басейну названим стилем, а потім, за іншою командою (наприклад, «Кроль!»), пливуть у зворотню сторону. Перед початком гри дітям варто пояснити, що не можна починати плисти раніше, ніж прозвучить команда; повертатися, не допливши до бортика басейну.

 

Найшвидша команда (удосконалення техніки плавання різними стилями)

Діти діляться на 3-4 команди, шикуються в колони по кутах басейну. За сигналом інструктора з фізкультури діти розходяться по всьому басейну, виконують різні вправи за бажанням. За наступним сигналом діти мають швидко проплисти будь-яким стилем на своє місце і вишикуватися у колону. Перемагає та команда, яка вишикується першою.

 

Морський бій (подолання страху перед водою, бризками)

Діти стають обличчям одне до одного у дві шеренги: формують дві команди. За сигналом інструктора з фізкультури діти бризкають водою на «противника», намагаючись змусити його відступити. Перемагає та команда, яка збереже порядок.

Перед початком гри дітям варто пояснити, що не можна повертатися спиною, тікати.

 

Насос (формування уміння багаторазово пірнати)

Діти стоять парами, обличчям одне до одного, тримаються за руки. По черзі діти занурюються у воду з головою, виконують видих у воду. Кожен має зануритися 4-5 разів. Гру повторюють 3 рази. Перед початком гри дітям варто пояснити, що не можна відпускати руки і витирати обличчя.


Розповісти у: facebook