ЛАСКАВУШКА

заклад дошкільної освіти №26
Центр розвитку дитини, м. Суми

Літопис

Кожного року батьки ведуть свій найдорожчий скарб, своїх маленьких дітей у дошкільний навчальний заклад №26 «Ласкавушка», який розташований у затишному мальовничому місці м. Суми, провулку лікаря І. Деревянка, 3. У закладі навчається і виховується 415 дітей,  функціонує 15 груп.

Садочок відкрито в 1963 році. Він побудований молоддю насосного заводу. Очолила заклад Голубнича К.А. Перших вихованців зустрічали: Шевченко Т.С., Близнюкова В.Г., Литвиненко О.І., Шишкун К.А., старша медична сестра Колдовська Л.М., методист Архипова Н.Ф., музичний керівник Ковальова І.П.

За своє існування садочок змінив декілька назв: «Ромашка» (1978 р.), «Радість» (1994 р.). У 2004 році, у зв’язку з новим напрямком роботи, пов’язаним з формуванням «Я — особистості» дитини та під впливом книги Елвіна Фріда «Книга про тебе», на зібранні педагогічного колективу одноголосно було вирішено дати садочку нове ім’я — «Ласкавушка» (тобто «ласка» у «вушко», ласкові, гарні слова, які викликають у дітей, батьків і всього колективу приємні почуття і посмішку), але незмінною залишається мета закладу — виховання гуманної, самостійної, творчої, здатної до самореалізації особистості.

З 1989 року колектив дошкільного закладу очолює досвідчений керівник Матюшенко Лариса Яківна. З цього часу у дошкільному закладі активно впроваджуються інноваційні технології: забезпечення раннього розвитку за методикою Нікітіних, М. Зайцева, рекомендації японських, американських спеціалістів, елементи системи М.Монтессорі. Велика увага приділяється розвивальному навчанню за Д.Ельконіним, В.Давидовим, Д.Занковим, Л.Виготським, Л.Венгером, Ш.Амонашвілі, бачення дитини як суб’єкта життєдіяльності за В.Сухомлинським, С.Русовою, О.Кононко.

З 1992 року у дитячому садку був проведений курс навчання за системою П.Іванова та відкрита «Школа природного оздоровлення», яка діє до сьогодні. Обливання холодною водою на вулиці протягом року, оздоровча фізкультура, дихальна гімнастика сприяють зниженню захворюваності дітей.

З 1999 року Міністерство освіти і науки України організовує на базі дошкільного закладу  експериментальний майданчик з реалізації Базового компоненту дошкільної освіти.

В 2002 – 2005 роках на базі дошкільного закладу працювала трирічна обласна авторська школа з проблеми: «Формування життєвої компетенції дошкільника в гуманістичній виховній системі».

З 2004 по 2008 роки заклад працював над апробацією Базової програми розвитку дитини дошкільного віку МОіН України, тісно співпрацюючи з СОІППО, СДПУ ім. А.С.Макаренка, управлінням освіти і науки облдержадміністрації, Сумської міської ради. У рамках апробації було  створено розвивальне середовище, розроблено,  затверджено СОІППО та видано для користування педагогам міста, області, України  перспективне блочно — тематичне планування організації життєдіяльності дітей раннього, молодшого та старшого дошкільного віку.

2006 рік дошкільний заклад зайняв II місце в огляді — конкурсі серед дошкільних закладів міста на кращу організацію роботи з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту.

У 2008 році  ДНЗ стає переможцем в міському та обласному конкурсах  «Імідж дошкільного навчального закладу».

У 2009 році Лариса Яківна гідно представила дошкільний заклад  у вперше започаткованій  Громадській акції Міністерства освіти і науки України, Національної Академії Наук та Академії педагогічних наук «Флагман освіти і науки України» та отримала диплом, відзнаку «Флагман освіти і науки України» і презентаційно-іміджевий альманах, а дошкільний заклад  нагороджений дипломом за вагомий внесок у розвиток іміджу освіти і науки України. ДНЗ №26  увійшов до довідково-біографічного видання «Флагмани освіти і науки України».

У 2011 році ДНЗ бере участь у Всеукраїнській естафеті педагогічних інновацій і  приймав колег з Черкаської області.  На високому рівні було представлено інноваційні технології в реалізації Базової програми  розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі». В цьому ж році колектив ДНЗ занесений на обласну Дошку Пошани «Педагогічна гордість Сумщини»

У 2012 ДНЗ бере участь у змаганнях з флорболу серед збірних дитячих команд дошкільних навчальних закладів міста Суми в рамках реалізації міського проекту «Здорова нація», які проходили за ініціативою Федерації флорболу в Сумській області при підтримці міського управління освіти і науки вперше в Україні. На базі садочку проходили регіональні змагання за участю президента Федерації флорболу України Тернової Ю.В., президента Федерації флорболу в Сумській області Чемелюх О.В. У регіональних змаганнях команда «Іскорка» ДНЗ № 26 стала золотим призером, в змаганнях першості м.Суми по флорболу «Здорова нація — 2011» — бронзовим, а також стала почесним гостем на чемпіонаті України з флорболу, який проходив на базі спортивного комплексу «Динамо» у місті Суми.

У 2012 році дошкільний навчальний заклад нагороджено Дипломом  лауреата Міністерства освіти і науки молоді та спорту України  «Кращий дошкільний навчальний заклад — 2012».

На сьогодні заклад працює за програмами розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

  У дошкільному закладі функціонує 16 груп. В тому числі:
 • Груп раннього віку — 3
 • Молодшого дошкільного віку — 3
 • Середнього дошкільного віку — 3
 • Старшого дошкільного віку — 4
 • Групи компенсую чого типу — 2
 • Групи короткотривалого перебування — 1
  Режим роботи груп:
 • 1 група — 12 год.,
 • 1 група короткотривалого перебування — 3 год.,
 •  14 груп — 10,5 год.
  У дошкільному навчальному закладі працюють:
 • кабінет завідувача;
 • методичний кабінет;
 • музична, танцювальна, спортивна зали;
 • кабінет практичного психолога;
 • тренінгова кімната практичного психолога з пісочницею;
 • два логопедичних кабінети;
 • кабінет англійської мови;
 • кабінет музичних керівників;
 • медичний кабінет;
 • батьківський клуб «Успішні батьки».

Розповісти у: facebook В контакте Twitter LiveJournal