ЛАСКАВУШКА

заклад дошкільної освіти №26
Центр розвитку дитини, м. Суми

Оголошення

Увага батькам

Запис дітей до ЗДО
Далі

(0542) 25-01-91

dnz26metod@i.ua

www.facebook.com/laskavushka

м. Суми, 40022
пров. лікаря Івана Дерев'янка, б.3

Новини

14.11.2017

Інклюзивне навчання в ДНЗ

Закон України «Про освіту» від 05.09.2017 №2145-VIII, ст. 20 «Інклюзивне навчання»

Комплектування інклюзивних груп закладу дошкільної освіти відповідно до розділу ІІ ст.14 Закону України «Про дошкільну освіту» із змінами та доповненням від 05.09.2017 року

Реєстрація регламентується ПОЛОЖЕННЯМИ ПРО ПОРЯДОК, ЗАГАЛЬНОЇ МІСЬКОЇ ЕЛЕКТРОННОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ДІТЕЙ ДО ДОШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ, прийнятими місцевими органами управління освітою.

 Маршрут:

1. Ознайомлення з мережею дошкільних навчальних закладів міста.

2. Реєстрація в обраний дошкільний навчальний заклад на сайті відповідного відділу освіти. Сайт для Реєстрації дітей міста Суми: reg.isuo.org

3. Батьки можуть моніторити місце дитини в черзі. При цьому, визначені відповідно до законодавства пільгові категорії громадян зараховуються до ДНЗ поза чергою.

4. Батьки отримують повідомлення, коли підходить черга зарахування дитини до ДНЗ.

5. Батьки дитини особисто приходять до керівника ДНЗ на співбесіду та пишуть заяву щодо зарахування дитини в навчальний заклад і надають документи, визначені пунктом 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затверджений постановою КМУ від 12.03.2003 № 305. У випадку, якщо на момент подачі документів до ДНЗ батьки вже знають про особливості розвитку дитини, бажано на цей момент пройти психолого-медико-педагогічну комісію та отримати відповідні висновки і рекомендації. При цьому обов’язково повідомляють керівнику ДНЗ, що дитина потребує особливих освітніх послуг.

6. Якщо на момент подачі документів до ДНЗ батьки дитини не'звертались до ПМПК, тоді наступний крок - відвідання ПМПК та отримання відповідного висновку та рекомендацій.

7. Керівник ДНЗ подає клопотання до відповідного територіального відділу/управління освітою щодо створення відповідних умов для забезпечення повноцінної роботи інклюзивної групи.

8. Органи управління освітою приймають рішення щодо створення необхідних умов перебування дитини з особливими освітніми потребами в даному ДНЗ. У разі неможливості створення таких умов, місцеві органи освіти можуть запропонувати батькам інший дошкільний заклад, в якому вже створені умови, або є можливість їх створити.

9. Дитина має право відвідувати дошкільний заклад, обраний батьками, але у випадку відсутності можливості створення там відповідних умов (або за відсутності висновку ПМПК), батьки дитини самостійно забезпечують корекційний компонент.

10.У випадку необхідності індивідуального супроводу дитини, функцію асистента дитини можуть виконувати один із батьків дитини (або особа, яка їх замінює) чи особа, визначена батьками згідно їхньої письмової заяви та відповідно до встановлених вимог (проходження медичного огляду га фізичний і психічний стан здоров’я якої дозволяє виконувати зазначену функцію тощо).

Даний маршрут складено з урахуванням норм, встановлених: Законом України «Про освіту», Законом України «Про дошкільну освіту», Законом України «Про охорону дитинства», Положенням про дошкільний навчальний заклад, затверджений постановою КМУ від 12.03.2003 № 305, Порядком комплектування інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах, затвердженого спільним наказом МОН та МОЗ від 06.02.2015 за № 104/52 та іншими нормативно-правовими документами.


Розповісти у: facebook В контакте Twitter LiveJournal