ЛАСКАВУШКА

заклад дошкільної освіти №26
Центр розвитку дитини, м. Суми

Оголошення

Увага батькам

Запис дітей до ЗДО
Далі

(0542) 25-01-91

dnz26metod@i.ua

www.facebook.com/laskavushka

м. Суми, 40022
пров. лікаря Івана Дерев'янка, б.3

Новини

18.02.2016

160 – річчю від Дня народження Софії Русової присвячується…

У 2016 році вся прогресивна громадськість відзначатиме 160-річчя від дня народження представниці української культури, державного і громадського діяча, письменниці, вченого педагога, автора Концепції національного дитячого садка, але перед усім - великої патріотки України, яка поряд з М.Грушевським, Л.Українкою, М.Драгомановим уособлює в собі воістину хресний шлях до незалежності і соборності України.

В стінах  нашого садочка живуть, діють, спрацьовують принципи національного дошкільного закладу, про який так мріяла   Софія Русова – педагог світового рівня, що палко усвідомлювала ідею національної освіти і сприяла реформуванню української системи на основі найсучасніших наукових досягнень.

18 лютого в дошкільному закладі пройшли педагогічні читання тих великих праць Софії Русової.

Це були не просто педагогічні читання, це було «живе» спілкування з найповажнішою, найбільш світлою вченою - Софією Русовою через «Методичні містки» між наставниками і молодими спеціалістами. Ішло жваве обговорення думок, поглядів Великої просвітительки, тлумачення окремих висловів щодо національного виховання дитини, виховання в родині і т.д. Абсолютно всі думки приймалися, панувала творча, невимушена атмосфера змагань: «Хто ж знає більше?!» про захоплення Софії Русової, про перший дитячий садок на Україні, про її непростий життєвий шлях, як науковця, громадського діяча по невмирущих творах «Дошкільне виховання», «У дитячому садку», «В оборону казки».

Педагогічні читання присвячені Софії Русовій це не лише данина її ювілеєві, а й намагання спільно осягнути і зрозуміти сутність її життєвого кредо, сформульованого ще на початку минулого століття: «В житті кожної шляхетної людини має світити велика ясна зірка, щаслива доля рідного народу».

Нехай же відсвіт цієї великої мети – надії допомагає і сьогоднішнім поколінням з такою ж завзятістю і безкорисливістю працювати, як це робила впродовж усього життя Софія Федорівна Русова .

                   


  
 


Розповісти у: facebook В контакте Twitter LiveJournal