ЛАСКАВУШКА

заклад дошкільної освіти №26
Центр розвитку дитини, м. Суми
Методична робота » Патріотичне виховання » Дніпро

Дніпро

08.04.2015   Роздрукувати  

ДНІПРО - НАЙБІЛЬША РІКА УКРАЇНИ

І. Січовик

Кожний народ має власну історію, легенди, перекази, культур­ні пам’ятки, історичні місця і пам’ятники.

Дніпро — найбільша святиня українського народу. З цією рі­кою пов’язане життя багатьох поколінь українців та й сама історія нашої держави.

З давніх віків Дніпро тече крізь серце златоглавого Києва — столиці України й котить свої хвилі до Чорного моря, яке єднає нас з народами всього світу.

Для наших далеких предків вічно молодий Дніпро був году­вальником і оборонцем. На його крутих і пологих берегах виро­стали нові села, зводилися міста. Його води живлять спраглі сте­пи й поля.

А скільки славних бойових походів здійснили водами Дніпра визначні полководці Київської Русі князі Святослав, Олег, Ігор, Володимир... Могутній Дніпро став у центрі бойових дій, коли почалася визвольна боротьба українського народу на чолі з Бог­даном Хмельницьким проти польської шляхти.

На його берегах, за непрохідними порогами, виросла могутня козацька фортеця — Хортиця, звідки відважні козаки здійснюва­ли свої легендарні походи проти завойовників.

Поміж тих, хто прокладав Україні шлях до незалежності, був і могутній воїн — Дніпро.

Український народ віками славив улюблену ріку бойовими звитягами й ратними подвигами. Він возвеличував її в легендах і переказах, у думках і піснях. І Дніпро не загордився, не зазнав­ся, він сповна повернув свій борг рідному народові.

Тисячі років живуть поряд — велика повноводна ріка з кра­сивим найменням Дніпро і працьовитий український народ. Тож будьмо завжди разом у дні смутку і дні радості. Оберігаймо свою давню славу — Дніпро, з високого берега якого з любов’ю і надією дивиться на нас славетний син України Тарас Шевченко.


Розповісти у: facebook В контакте Twitter LiveJournal