заклад дошкільної освіти №26
Центр розвитку дитини, м. Суми
Методична робота » Для вас, батьки » Звіт керівника

Звіт керівника 2016-2017

01.06.2017   Роздрукувати  

Інформація про  діяльність дошкільного навчального закладу № 26 «Ласкавушка» станом на 1.06.2017 року

Протягом 2016 – 2017 навчального року дошкільний навчальний заклад приймав активну участь в усіх міських, обласних, всеукраїнських заходах, з метою   розповсюдження досвіду роботи та з метою пошуку нових технологій, форм і методів роботи.

На серпневій конференції педагогів міста завідувачу дошкільного навчального закладу вручено грамоту від управління освіти і науки Сумської міської ради за сумлінну плідну працю, творчий підхід до організації методичної роботи та впровадження сучасних інноваційних технологій у педагогічну діяльність.

У листопаді 2016 року дошкільному навчальному закладу оголошено подяку від управління освіти і науки Сумської міської ради за активну участь у І (міському) етапі обласного фестивалю «Гармонія руху» у номінації «Предметно-практичне спрямування».

З 24 по 26 березня 2017 року педагоги дошкільного закладу взяли участь у Міжнародному Фестивалі освітніх технологій  «Перспектива - Суми 2017».

У березні 2017 року авторська розробка, логопедичний зошит для дітей 5,6-ти років які мають заїкання, вчителя-логопеда Ткаченко Л.І.,  зайняла ІІІ місце на І (міському) етапі обласної виставки-огляду кращих методичних розробок педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів у 2017 році.

У березні 2017 року хореографічний колектив педагогів дошкільного закладу став лауреатом міського огляду-конкурсу художньої самодіяльності аматорських колективів загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів міста Суми «Сузір’я талантів»

У квітні 2017 року дошкільний заклад нагороджено грамотою управління освіти і науки Сумської міської ради за зайняте І місце у міському огляді-конкурсі логопедичних кабінетів дошкільних навчальних закладів.

У квітні 2017 року дошкільний заклад приймав участь у міському фестивалі дитячої творчості «Щасливий світ дитинства». Результатом участі стало запрошення двох хореографічних колективів на міський гала-концерт присвячений Дню захисту дітей.

19.04.2017 року у ДНЗ пройшов день відкритих дверей. Всі бажаючі мали можливість познайомитись з дошкільним закладом, роботою педагогів та спеціалістів. Садочок відвідали батьки майбутніх та теперішніх вихованців, а також вчителі СШ №30 та методист інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради Ткаченко В.М.

З 12 по 17 червня 2016 року вихователь-методист Геращенко Н.А. приймала участь у Всеукраїнському проблемному семінарі «Світ дитинства: збереження дитячої субкультури та якість освіти» який проходив у місті Запоріжжя.

24-25 листопада 2016 року вихователь-методист Геращенко Н.А. була слухачем на І Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю «Актуальні питання охорони праці у галузі освіти».

11 жовтня 2016 року практичний психолог Будянська О.А. та інструктор з фізичної культури Пархоменко С.Ю. стали слухачами на засідання Школи «Педагогіка здоров’я» у форматі науково-практичної  конференції з теми: «Арт-терапевтичні технології як засіб здоров’язбережувальної діяльності сучасних закладів освіти».

17 лютого практичний психолог Будянська О.А., на базі закладу, проводила майстер-клас арттерапевтичних технік малювання на склі у рамках ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Особистість у кризових умовах та критичних ситуаціях життя: психотехнології особистісних змін».

28 квітня 2017 року практичний психолог Будянська О.А., на базі закладу, проводила майстер-клас для практичних психологів дошкільних навчальних закладів міста присвячений Всеукраїнському Дню психологів «Арттерапевтичні техніки у роботі практичного психолога».

Педагогічний колектив ДНЗ протягом року втілює в практику ефективні навчально – методичні системи, інформаційно – комунікативні технології, застосовує нетрадиційні підходи до роботи з батьками, впроваджує інноваційні форми навчально – виховної роботи, реалізує різноманітні проекти та авторські програми.

На протязі 2016-2017 навчального року вихователі групи «Ласкавушка» активно впроваджують в роботі з дітьми міжнародну програму соціально-фінансової грамотності дітей від 3до 6 років «Афлатот» та коректурні таблиці Н.Гавриш. Також слід відмітити вихователів груп «Добрі серця», «Калинка» та «Ромашка» які активно використовують технології мнемотехніки у роботі з дітьми.

Інструктор з фізичного виховання Пархоменко С.Ю. на високому рівні веде фізкультурно-оздоровчу роботу з дітьми, профілактично-корекційні заняття з дітьми з порушенням опорно-рухового апарату та використовує в роботі з дітьми елементи авторської методики оздоровчо-корекційної гімнастики «Богатир» СумДУ ім.Макаренко Ю.М.Коржа. Наразі інструктор з фізкультури розпочала вивчення та впровадження в роботу авторської програми системи оздоровлення «Хаду»

Дошкільний заклад співпрацює з  Сумським обласним  інститутом    післядипломної педагогічної освіти, Сумським державним педагогічним університетом ім. А.С.Макаренка, КУ Сумською спеціалізованою школою I ступеня № 30, КУ Сумською спеціалізованою школою I – III ступеня № 10, школою I – III ступеня № 8, загальноосвітньою школою I –III ступеня № 19,  Палацом дітей та юнацтва, обласним центром «Здоров`я»,  театром юного глядача, краєзнавчим та художнім музеями, станцією юннатів, ДПС, музичною школою № 1,2,  Дитячою бібліотекою №5 ім. О.П.Столбіна. Співпраця із соціальними інститутами  дає можливість відчувати і розуміти потреби сьогодення, реагувати на них, вносити корективи у практичну діяльність, розширювати можливості додаткових освітніх послуг, залучати до роботи з дітьми спеціалістів - професіоналів, забезпечувати наступність у співпраці.

Сумський ДНЗ №26 «Ласкавушка» тісно співпрацює з волонтерськими центрами розташованими по вул. Супруна, 15 (координатор Євтушенко Галина Михайлівна) та в ЗОШ №3 (координатор Андріяшева Валентина).

Силами батьків, вихованців та колективу ДНЗ не одноразово проводилися благодійні акції присвячені підтримці воїнів АТО. Під час акцій було зібрано благодійні кошти для поранених, які перебувають на лікуванні в шпиталях, виготовлені вітальні листівки, сувеніри, плакати, газети з привітаннями та побажаннями до свят. На урочистостях до Дня захисника Вітчизни  14 жовтня були присутні батьки - воїни АТО, які перебувають в зоні активних бойових дій. Також всі співробітники, батьки і вихованці приєдналися до вітання наших захисників з Великоднем, передавали паски, листівки та поробки.

Ще однією доброю справою стала підтримка дітей-сиріт Ульянівського дитячого будинку, Білопільський район Сумської області. Силами працівників та батьків вихованців була зібрана допомога: дитяча література та іграшки та передано дітям.

Група «Ромашка» на чолі з вихователем Корнієнко Н.В. постійно приймають активну участь у житті дітей гематологічного відділення дитячої міської лікарні. Передають їм вітання зі святами у вигляді власноруч виготовлених листівок з побажаннями, проводять благодійні акції в підтримку хворих дітей.

За 2016-2017 навчальний рік були надруковані у навчально-методичний посібник «Використання інформаційно-комунікаційних технологій у роботі дошкільного навчального закладу» увійшла стаття вихователя-методиста Геращенко Н.А. з досвіду роботи ДНЗ «Сайт, як сучасне інформаційне забезпечення освітнього процесу дошкільного навчального закладу» та стаття вчителя логопеда Ткаченко Л.І. «Використання ігор з піском у корекційній роботі з дітьми із заїканням» яка увійшла у збірку матеріалів V Всеукраїнської заочної науково-прктичної конференції

Одним з пріоритетів залишається устаткування групових приміщень засобами ІКТ технологій (мультимедійні дошки, мультимедійні проектори, ноутбуки, цифрове телекомунікаційне обладнання).

В дошкільному закладі постійно ведеться робота по організації зустрічей адміністрації, педагогічних працівників, медичного персоналу ДНЗ  з батьками з метою підвищення психолого – педагогічної культури батьків, співпраця ДНЗ і початкової ланки з метою наступності дошкільної освіти та початкової ланки. Охоплено дітей  п’ятирічного віку  дошкільним вихованням на 100%.  Педагогами ДНЗ проводиться педагогічно-просвітницька робота серед населення мікрорайону з метою залучення дітей у дошкільний навчальний заклад. На високому рівні проводиться робота груп короткотривалого перебування дітей, групи «Разом з мамою». На достатньому рівні забезпечено роботу батьківського клубу «Успішні батьки». Оновлено  розвивальне предметно-ігрове середовище  ігровим, дидактичним матеріалом. Частково забезпечено ДНЗ комп’ютерною технікою, мультемедійною аппаратурою, телекомунікативною технікою.

Щорічно заклад забезпечує підвищення професійних і особистісних якостей педагогів ДНЗ. У 2016-2017 навчальному році підвищили свій рівень  кваліфікації  при ОІППО -7 чоловік, пройшли атестацію – 13 чол.

У 2016-2017 навчальному році ДНЗ продовжив працювати за Програмою розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» та іншими варіативними програмами.

Дошкільний заклад забезпечує диференційований підхід в навчально-виховній діяльності з метою розвитку особистості, гуртковою роботою: англійська мова, хореографія, ляльковий театр «Рукавичка», театр «Радість», гра на музичних інструментах за методикою Л.Шулятьєвої, оркестр за системою К.Орфа.

 Бачення розвитку дошкільного закладу у новому навчальному році.

-   Освоєння і впровадження нових технологій, методик виховання та освіти дошкільнят, через оновлення розвивального освітнього середовища ДНЗ, що сприятиме самореалізації дитини в різних видах діяльності, а саме вивчення та впровадження в навчально-виховну діяльність програми соціально-економічного виховання  дітей «Афлотот». Вивчення програми Сталого розвитку. Впровадження інтелектуальних карток Н.Гавриш. Оптимізація освітнього процесу за допомогою мнемотехніки як сучасної технології ефективного засвоєння нової інформації.

-   Розвиток системи управління ДНЗ на основі підвищення компетентності батьків з питань взаємодії з дошкільним закладом.

-   Підвищення компетентності педагогів у галузі застосування інноваційних технологій.

-   Впровадження інформаційних технологій в освітній проДеталізований звіт можна переглянути тут ЗВІТРозповісти у: facebook В контакте Twitter LiveJournal