заклад дошкільної освіти №26
Центр розвитку дитини, м. Суми
Методична робота » Для вас, батьки » Звіт керівника

Звіт керівника 2016-2017

09.08.2018   Роздрукувати  

Інформація про  діяльність дошкільного навчального закладу № 26 «Ласкавушка» станом на 1.06.2018 року

Аналіздіяльності дошкільного навчального закладу (вказати вагомі результати, досягнуті  за 2017-2018 н.р.), пріоритетні напрями роботи закладу. У презентації висвітлити створені умови, здобутки, досягнення, нові знахідки і проблеми закладу  у цьому навчальному році (до 10 хвилин, зверніть увагу на питання співбесіди №№ 4,12, 14, 15). Ваше бачення розвитку дошкільного закладу у новому навчальному році. (Надати текст  презентації).

Протягом 2017 – 2018 навчального року дошкільний навчальний заклад приймав активну участь в усіх міських, обласних, всеукраїнських заходах, з метою   розповсюдження досвіду роботи та з метою пошуку нових технологій, форм і методів роботи.

Педагоги ЗДО є активними учасниками онлайн-вебінарів від МЦФЕР (Міжнародний центр фінансово-економічного розвитку.

З 15 по 17 березня 2018 року педагоги дошкільного закладу взяли участь у Міжнародному Фестивалі освітніх технологій  «Перспектива - Суми 2018».

  У березні 2018 року взяли участь в проведення XІІІ Всеукраїнської акції «Серце до серця» та отримали подяку від Голови Правління ВБФ «Серце     до серця».

У лютому 2018 року авторська розробка, вчителя-логопеда Ткаченко Л.І.,  посібник на допомогу батькам і логопедам та домашній логопедичний зошит із подолання заїкання «Крок за кроком», для дітей 5-ого та 6-ого року життя, схвалено для використання у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами комісією зі спеціальної педагогіки Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України.

У квітні педагоги ЗДО взяли участь у І (міському) етапі  фестивалю-огляду фахової майстерності педагогів закладів дошкільної освіти «Світ дошкілля» щодо запровадження інноваційних технологій, методик у практичну діяльність: Салівон Л.О., вчитель – логопед, «Сенд – арт як нетрадиційний метод дії в логопедичній роботі з дітьми старшого дошкільного віку із загальним недорозвитком мовлення» (методична розробка); Ніколенко О.Є., вихователь, «Блоки Дьенеша як універсальний засіб сенсорного розвитку у дітей дошкільного віку» (опис досвіду); Корнієнко Н.В., вихователь, «Опис досвіду проведення психолого – педагогічного проекту «Ресурсозбереження»»; Пигуль Л.М., вихователь, «Проект «Смаколики для матусі»»; Шаповалова І.А., музичний керівник, «Логоритміка як метод корекційно – розвивальної роботи з дітьми дошкільного віку» (есе). Матеріали вчителя логопеда Салівон Л.О. були відібрані до ІІ етапу (обласного).

У березні 2018 року вокально-хореографічний колектив педагогів дошкільного закладу став лауреатом міського огляду-конкурсу художньої самодіяльності аматорських колективів загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів міста Суми «Сузір’я талантів».

У квітні 2017 року дошкільний заклад приймав участь у міському фестивалі дитячої творчості «Щасливий світ дитинства». Результатом участі стало запрошення трьох колективів: літературний дует «Дві зірки» - Терещенко Діма, Ганніченко Златослава; вокальний колектив з піснею на англійській мові та хореографічна постановка «Іспанський таночок», на міський гала-концерт присвячений Дню захисту дітей.

12.04.2018 року у ЗДО пройшов день відкритих дверей. Всі бажаючі мали можливість познайомитись з дошкільним закладом, роботою педагогів та спеціалістів. Садочок відвідали батьки майбутніх та теперішніх вихованців, а також вчителі СШ №30.

У грудні 2017 року інструктор з фізичної культури Пархоменко С.Ю. стала слухачем семінару-практикуму «Школи розумного руху» на якому Аксьонова Олена Петрівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри реабілітаційної освіти, спеціаліст вищої категорії Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, презентувала свої авторські методики з фізичної культури в дошкільних закладах.

10-11 травня вихователі-методисти Криворотенко Н.О та Геращенко Н.А., практичний психолог Будянська О.А. та вихователь Гордієнко М.О. відвідали тренінгові заняття Деркач Оксани Олексіївни, кандидата педагогічних наук, доцента, практичного психолога, арт-терапевта, керівника Вінницького осередку «Арт-терапевтична асоціація» «Експрес-діагностика та експрес-корекція негативних емоційних станів дітей та дорослих методами арт-терапії.  Психологія кольору в арт-терапії» та «Казкотерапія в роботі вихователя ДНЗ».

У травні вихователь-методист Криворотенко Н.О. стала учасником обласної методичної студії «Соціально-фінансова освіта дошкільників – сучасний погляд» (за освітньою програмою «Афлотот») у місті Охтирка. Також Наталія Олександрівна відвідала засідання у складі обласної творчої групи «Використання методів і прийомів мнемотехніки в освітньому процесі закладу дошкільної освіти» у місті Недригайлів.

Музичний керівник Шаповалова І.А. приймала участь у ІІІ Всеукраїнському фестивалі креативної музичної педагогіки (23-24 вересня 2017 року), 3-тьому модулі навчання за авторською програмою музичного розвитку дітей Ю.Сладковської (03.12.2017), IV Всеукраїнському фестивалі креативної музичної педагогіки (14-15 квітня 2018 року) Школи креативних музичних педагогів місто Київ, де отримала відповідні сертифікати.

На протязі 2017-2018 навчального року вихователі групи компенсуючого типу «Веселинка» активно впроваджують в роботі з дітьми міжнародну програму соціально-фінансової грамотності дітей від 3до 6 років «Афлатот». З 2015 року на базі дошкільного закладу працює творча група по впровадженню технології Г.Чепурного «Мнемотехніка» у складі: Геращенко Н.А, Криворотенко Н.О., Косенко О.М., Осипенко Є.В., Сіроштан О.П., Конотоп К.І. З початку 2018 року до них приєднались вихователі Біла О.І., Романенко М.В., Шевченко А.С., Іващенко Л.М. та музичний керівник Радченко О.О.

Педагогічний колектив ДНЗ протягом року втілює в практику ефективні навчально – методичні системи, інформаційно – комунікативні технології, застосовує нетрадиційні підходи до роботи з батьками, впроваджує інноваційні форми навчально – виховної роботи, реалізує різноманітні проекти та авторські програми.

Музичним керівником Радченко О.О. розроблено авторську програму гуртка лялькового театру «Веселі рукавички» з використанням прийомів мнемотехніки.

Музичним керівником Шаповаловою І.А. розроблено авторську програму «Християнська етика»: виховання доброти, етики, моралі, патріотизму на засадах народних традицій та дитячої Біблії.

Активним є впровадження технології «Сенд-арт» в логопедичній роботі з дітьми із порушенням мовлення.

Для сенсорного розвитку дітей дошкільного віку педагоги використовують методику Кюїзенра, а з 2018 року почали використовувати блоки Дьєнеша (група компенсуючого типу).

Слід відмітити, що педагоги ЗДО активно впроваджують в своїй роботі коректурні таблиці та методичний конструктор Н.В.Гавриш.

Цікаво проводиться робота вихователями Косенко О.М та Осипенко А.В. з використанням інтерактивної дошки. Напрацьовано та підібрано інтерактивні ігри, завдання та дидактичний матеріал відповідно до віку дітей.

З нового навчального року плануємо розпочати роботу по альтернативній програмі формування культури інженерного мислення в дошкільників «STREAM – освіта, або Стежинки у Всесвіт».

Дошкільний заклад співпрацює з  Сумським обласним  інститутом    післядипломної педагогічної освіти, Сумським державним педагогічним університетом ім. А.С.Макаренка, КУ Сумською спеціалізованою школою I ступеня № 30, школами I – III ступеня №8, №18, загальноосвітньою школою I –III ступеня № 19,  Палацом дітей та юнацтва, обласним центром «Здоров`я»,  театром юного глядача, краєзнавчим та художнім музеями, станцією юннатів, ДПС, музичною школою № 1,2,  Дитячою бібліотекою №5 ім. О.П.Столбіна. Співпраця із соціальними інститутами  дає можливість відчувати і розуміти потреби сьогодення, реагувати на них, вносити корективи у практичну діяльність, розширювати можливості додаткових освітніх послуг, залучати до роботи з дітьми спеціалістів - професіоналів, забезпечувати наступність у співпраці.

Сумський ДНЗ №26 «Ласкавушка» тісно співпрацює з волонтерськими центрами розташованими по вул. Супруна, 15 (координатор Євтушенко Галина Михайлівна) та в ЗОШ №3 (координатор Андріяшева Валентина). Силами батьків, вихованців та колективу ДНЗ не одноразово проводилися благодійні акції присвячені підтримці воїнів АТО. Під час акцій були виготовлені вітальні листівки, сувеніри, плакати, газети з привітаннями та побажаннями до свят.

Група «Ромашка» на чолі з вихователем Корнієнко Н.В. постійно приймають активну участь у житті дітей гематологічного відділення дитячої міської лікарні. Передають їм вітання зі святами у вигляді власноруч виготовлених листівок з побажаннями, проводять благодійні акції в підтримку хворих дітей.

За 2017-2018 навчальний рік у газеті «Сумщина» були надруковані 2 статті: практичного психолога Будянської О.А. «Гендерні стереотипи», вихователя – методиста Геращенко Н.А. «Діти і гаджети»;  стаття вчителя логопеда Салівон Л.О. «Сенд-арт як нетрадиційний метод дії в логопедичній роботі з дітьми старшого дошкільного віку із загальним недорозвитком мовлення» яка увійшла у збірку матеріалів VІІ Всеукраїнської заочної науково-практичної конференції «Сучасні проблеми логопедії та реабілітації. Видавництвом «Мандрівець» випущено в друк схвалений для використання у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами науково – методичною радою з питань освіти Міністерства освіти і науки України посібник та домашній логопедичний зошит вчителя  логопеда Ткаченко Л.І. «Крок за кроком» для дітей п’ятого та шостого року життя.

Одним з пріоритетів залишається устаткування групових приміщень засобами ІКТ технологій (мультимедійні дошки, мультимедійні проектори, ноутбуки, цифрове телекомунікаційне обладнання).

В дошкільному закладі постійно ведеться робота по організації зустрічей адміністрації, педагогічних працівників, медичного персоналу ДНЗ  з батьками з метою підвищення психолого – педагогічної культури батьків, співпраця ДНЗ і початкової ланки з метою наступності дошкільної освіти та початкової ланки.

Охоплено дітей  п’ятирічного віку  дошкільним вихованням на 100%. 

Педагогами ДНЗ проводиться педагогічно-просвітницька робота серед населення мікрорайону з метою залучення дітей у дошкільний навчальний заклад.

На високому рівні проводиться робота групи короткотривалого перебування дітей, групи «Разом з мамою».

На достатньому рівні забезпечено роботу батьківського клубу «Успішні батьки».

Щорічно заклад забезпечує підвищення професійних і особистісних якостей педагогів ДНЗ. У 2017-2018 навчальному році підвищили свій рівень  кваліфікації  при ОІППО -9 чоловік, пройшли атестацію – 10 чол.

У 2017-2018 навчальному році ДНЗ продовжив працювати за Програмою розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» та іншими варіативними програмами.

Дошкільний заклад забезпечує диференційований підхід в навчально-виховній діяльності з метою розвитку особистості, гуртковою роботою: англійська мова, хореографія, ляльковий театр «Веселі рукавички», театр «Радість», гра на музичних інструментах за синтезом методик: Ж-Делькроза , К.Орфа, Ю. Сладковської, Т. Рокитянської, гурток християнської етики.

 Детальний звіт можно переглянути тут ЗВІТ


Розповісти у: facebook В контакте Twitter LiveJournal