Зарахування дітей до державного (комунального) закладу дошкільної освіти здійснюється керівником такого закладу протягом календарного року на вільні місця у порядку черговості надходження заяв про зарахування.
     Починаючи з 2012 року в Україні працює система електронного запису дітей до закладів дошкільної освіти
     При реєстрації на Вашу електронну адресу (вказану при реєстрації) буде направлено інформацію про наступні дії:
1. Створення заявки
2. Встановлення у чергу
3. Зарахування до закладу
   При заповненні електронної заявки Ви зможете вказати пільгову категорію дитини, обрати садочки, які хочете відвідувати, дізнатись стан черги та  самостійно стежити за рухом звернення у електронному реєстрі.         
   Просимо звернути увагу, що батьки мають самостійно користуватись особистим кабінетом в системі, вносити та відслідковувати зміни по черзі.   
   Для  роботи в системі необхідно мати електронну пошту. Якщо у Вас немає електронної поштової скриньки, радимо Вам створити її,  обравши одного з  українських сервісів електронної пошти.  
   Прийом дітей до ЗДО та запис до відповідної вікової групи здійснюється у порядку черговості електронного запису та відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад​​, затверджене постановою Кабінету Міністрів України.
 
   Прийом дітей до закладу дошкільної освіти здійснюється керівником на підставі: 
   Стаття 15. Запобігання інфекційним захворюванням у дитячих закладах
Прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров'я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.
   Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. У разі якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його).
 
Для прийому дітей до групи компенсуючого типу додатково подається: 
     Першочергово до державних (комунальних) закладів дошкільної освіти зараховуються діти які:
     Під час подання заяви про зарахування дитини до державного (комунального) закладу дошкільної освіти один з батьків або інший законний представник дитини повинен пред’явити оригінал документа, що підтверджує право на першочергове зарахування дитини, та зазначити його реквізити у заяві. У разі коли право на першочергове зарахування не підтверджено, дитина зараховується до державного (комунального) закладу дошкільної освіти на загальних підставах.